Galeon

Etapy produkcji

Początek

Każdy z naszych jachtów przechodzi długą drogę od projektu aż po ostateczne testy. Dzięki ścisłemu monitorowaniu procesów produkcyjnych spełniamy najwyższe standardy jakości i bezpieczeństwa. Każdy z autonomicznych działów ma ściśle określone cele i zadania, tak aby gotowy produkt spełniał oczekiwania najbardziej wymagających klientów.

Dział stali i aluminium

Dział ten odpowiedzialny jest za wszystkie metalowe i szklane części jakie znajdują się na jachtach Galeon. Od małych śrubek, poprzez zbiorniki i relingi aż po suwane drzwi i okna- nasz wykwalifikowany personel jest w stanie wytworzyć praktycznie dowolne kształty i wielkości. Wszystkie elementy muszą spełniać rygorystyczne wymagania co do jakości i wytrzymałości, ponieważ to od nich zależy bezpieczeństwo i komfort przyszłego użytkownika jachtu.

Stolarnia

Na jachtach Galeon wszystkie meble robione są na wymiar pod indywidualny projekt. Począwszy od szafek poprzez blaty aż po gotowe kanapy i zabudowy- każdy element wykonany jest z troską i precyzją. Użycie wielu egzotycznych gatunków drewna i ręczne wykończenie wnętrza zapewnia charakterystyczny i ekskluzywny wygląd każdego modelu.

Dział laminatów

Tutaj, indywidualnie dla każdego z modeli, przygotowywane są formy kadłubów. Proces ten zajmuje od dwóch do sześciu miesięcy i wykonywany jest z niezwykłą precyzją ponieważ od jakości formy zależą późniejsze parametry jachtu. Dobrze dopracowany kadłub gwarantuje bezproblemową współpracę z resztą komponentów. Kolejnymi etapami produkcji są: woskowanie, pokrywanie żelkotem celem nadania koloru i warstwy ochronnej oraz laminowanie.

Główny dział montażowy

Tutaj goły kadłub przeistacza się w gotową luksusową jednostkę. Specjaliści z różnych działów montują elementy wyposażenia wnętrza, sprzęt elektroniczny oraz wszystkie instalacje według indywidualnej specyfikacji. Na miejscu montowane są również silniki oraz ich osprzęt- serce każdego jachtu motorowego. Halę produkcyjną opuszczają gotowe jednostki, które czekają jeszcze testy na specjalnie przygotowanym do tego celu basenie.

Basen testowy

Ostateczną fazą budowy jachtu są testy na basenie. Skrupulatnie sprawdzane jest spasowanie wszystkich elementów wyposażenia, wyważenie jednostki oraz jej zgodność ze specyfikacją. Na koniec badana jest praca silników oraz dzięki możliwości symulacji opadów deszczu- szczelność kadłuba oraz wszystkich uszczelek. Rygorystyczne kontrole jakości pozwalają nam utrzymać najwyższą jakość produktów, które opuszczają naszą stocznię.