P-series Rally & Galeon Yachts 22.05.2021

P-series Rally to cykl imprez turystyczno – sportowych, dedykowanych posiadaczom sportowych modeli Porsche, zarówno współczesnych jak i zabytkowych. W imprezie można wystartować każdym modelem kultowego już Porsche 911, a także klasycznymi modelami z rodziny Porsche Transaxle czy bardziej popularnymi Boxsterami, czy Caymanami. Pierwsza edycja odbędzie się w maju, na terenach Żuław oraz Wysoczyzny Elbląskiej i Warmii, a baza rajdu ma swoja lokalizację na Wyspie Sobieszewskiej. Nie bez powodu oficjalnym Partnerem rajdu została firma Galeon, polski producent luksusowych jachtów i łodzi motorowych. Rajd rozpocznie się od odcinka nocnego, którego trasa przebiega po Gdańsku, przybliżając marynistyczne klimaty miasta. Odcinek dzienny prowadzi poprzez niezliczone atrakcje hydrotechniczne, mosty, śluzy, wzdłuż kanałów, ocierając się o Zalew Wiślany.

Dla kierowców z zacięciem rajdowym organizator przygotował próby sportowe, które odbędą się na Autodromie Pomorze w Pszczółkach.  Rajd P-series wykracza poza dotychczasowe schematy tego typu imprez organizowanych dla posiadaczy klasyków. Uczestnicy tego rajdu, będą nawigowali podczas przejazdu ponad 300-kilometrowej trasy przy pomocy aplikacji Easy Rally, narzędzia, które zastępuje papierową książkę drogową, używaną na rajdach niemalże od zawsze. To mariaż klasycznych aut i nowych technologii, które mamy w telefonach czy tabletach. Impreza, poza motoryzacyjną przygodą i niezwykle ciekawą formą turystyki, mocno przywołuje klimat morski i żeglarski. Dopełnieniem całości wyprawy ma być możliwość obejrzenia procesu powstawania największych, luksusowych jachtów motorowych w gdańskiej siedzibie firmy Galeon oraz krótkie zwiedzanie gotowych już łodzi.

Pomysłodawcą rajdu jest Tomek Staniszewski, organizator imprez motoryzacyjnych z ponad 10-letnim stażem. Tomek organizuje m.in. najdłuższy rajd Enduro w Polsce, a przez wiele lat zajmował się off-roadem, tworząc rajdy samochodów terenowych. Sportowe, klasyczne Porsche to jego hobby.

Tomek ma już pomysł na kolejną, przyszłoroczną edycję. Ta zostanie zlokalizowana na południu polski i poprowadzi skrajnie odmiennymi trasami od płaskich terenów północnej polski. Każda z tych imprez – jak mówi organizator – musi dawać maksymalną rozkosz prowadzenia sportowego, kultowego pojazdu, każda z nich będzie odbywała się w innym miejscu, przybliżając tajemnice tych miejsc uczestnikom.  Ze strony marki Galeon – przedsięwzięcie koordynować będzie Paulina Marwińska-Bugajny PR&Marketing Manager Galeon Yachts oraz Paweł Górski – dealer Polska.